Увага! Увага! Спішіть-поспішайте! На наш блог ви завітайте! Щось корисне тут знайдіть й коментарі залишіть!

пʼятниця, 10 березня 2017 р.

      Усний журнал "Чарівна скарбниця дідуся Кенира"


Ось і підійшов до завершення наш проект.Читали, працювали, фантазували, творили, досліджували, поповнювали свої знання та розвивали творчі здібності. І все це завдяки творчості байкаря, педагога ,публіциста , патріота- Леоніда Івановича Глібова.

  Працюючи над проектом учні мали можливість працювати в групах над дослідженням творчого і життєвого шляху байкаря, готувалися до флешмобу , читаючи обрані байки, фантазували, створюючи свої ілюстрації. Велике задоволення принесла дітям підготовка до інсценізації байки "Коник-стрибунець". Учні разом підбирали ляльки для вистави, готували реквізити. Наша спільна праця залишиться в серцях і душах дітей віночком знань про відому людину, відданого патріота Леоніда Глібова.
...Та й тепер жива твоя тут пам'ять, Леоніде Глібов!

четвер, 9 березня 2017 р.

Малюємо ілюстрації до байок Леоніда Глібова

Байкам Глібова так багато років, а чомусь жодного мультфільма за мотивами його байок , окрім пластилінових, не було знято. Торму сьогоднішнє заняття за інтересами у ГПД було присвячене створенню ілюстрацій до байок Глібова та екскізів до майбутніх мультфільмів. Праця була надзвичайно плідною і цікавою. Усі ілюстрації будуть оформлені у книгу-розмальовку "Палітра байок Глібова".

Більше можна побачити тут:

середа, 8 березня 2017 р.

            Все починається з жінки...

Жінки, дівчатка , матусі, сестрички, бабусі, подружки-вітаємо Вас усіх із святом весни!

Жінка-мати дала світу Шевченка, Франка, Лесю Українку та багатьох інших відомих постатей.
А чи знаєте ви... Матір Леоніда Глібова називаласьОрина. Вона із збіднілих дворян,  близька родичка М.Гоголя.Вона була культурною і освіченою жінкою. Тому початкову освіту Л.Глібов здобув вдома.



вівторок, 7 березня 2017 р.

Флешмоб "Читаємо байки українського Езопа"

Продовжуємо працювати над проектом "Чарівна скарбниця дідуся Кенира".Сьогодні ми читали байки відомого байкаря, 
аналізували їхню мораль.
Байкам Леоніда Глібова понад 100 років , а вони актуальні і сьогодні. Чому? Тому що дають читачам відповідь на одвічні питаня " як чинити правильно, а як -ні". Байки Глібова не старіють, а в них живе і душа поета.
   "Моя байка, добрі люди, у пригоді , може, буде!"- писав  байкар.

Відео флешмобу можна побачити тут:

понеділок, 6 березня 2017 р.

  Інформаційна година " Байкар і педагог"

      У рамках проведення тижня ГПД  був  запланований  проект 
                "Чарівна скарбниця дідуся Кенира".



Першим етапом була проведена інформаційна година присвячена біографічним даним Леоніда Глібова. Метою даного заходу було відновити в учнів знання про відомого поета, ознайомити із невідомими сторінками його життєвого та творчого шляху. Учні мали можливість переглянути відеопрезентацію, висловлювати свої думки щодо актуальності творів Глібова у сучасному світі.В ході роботи учні об'єднались у групи, щоб далі працювати над проектом, досліджувати творчість байкаря.



неділя, 5 березня 2017 р.

 5 березня- 190 років з дня народження відомого поета-байкаря Леоніда Івановича Глібова



       Широке визнання в українській літературі Глібов здобув як байкар. Усього він написав понад сотню творів цього жанру. Перша збірка «Байки Леоніда Глібова», що містила 36 творів, вийшла у Києві 1863р., але майже весь тираж її був знищений у зв'язку з валуєвським циркуляром. У 1872р. вдалося видати другу, доповнену в порівнянні з першою, книгу байок, а 1882р.—третю, що була передруком попередньої. Спроби надрукувати інші збірки Глібову не вдалися — перешкоджали цензурні заборони.

Увесь наступний  тиждень у нашому класі і у ГПД учнів 3 класів буде присвячений Леоніду Івановичу Глібову

субота, 4 березня 2017 р.

           Музична душа України




Сьогодні, 4 березня, українському композитору Володимиру Івасюку виповнилося би 68 років. Він був не тільки автором 107 пісень, але також і їх виконавцем. Його пісні переносяться з покоління в покоління і вже вважаються народними.
Володимир Івасюк – один з основоположників української естрадної музики (поп-музики). Автор 107 пісень, 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів. Професійний медик, скрипаль, чудово грав на фортепіано, віолончелі, гітарі, майстерно виконував свої пісні. Неординарний живописець.

пʼятниця, 3 березня 2017 р.

     Курсова підготовка вихователів ГПД 

           підійшла до завершення...

Проходить час і змінюються дати,
Життя вирує і його не зупинить.
Лише зустрілися, а треба вже прощатись-
Кожна подія у житті-лиш мить.
      Не просто так нас доля об'єднала-
      Усі ми різні, та  разом- вінок.
      Остання нота курсів пролунала
      А ми ступили у професії ще крок.
Не знаю чи зустрінемось ми знову,
Бо кожен розлетиться хто куди.
Але приємнії хвилини спілкування
У серці залишаться назавжди!
      Хтось з курсів привезе знання чудові.
      Не думаю, що згаяв хтось свій час.
      Я друзів тут знайшла по духу і по крові-
      Надіюсь пам'ятатиму всіх вас.
Здоров'я Вам, всіх благ земних від Бога.
В роботі творчості, нових ідей.
У кожного із нас своя дорога..
Дай Бог нам поруч вірних, відданих людей!



середа, 1 березня 2017 р.

       1 березня- Всесвітній день котів!



Всесвітній день котів традиційно відзначається в перший день весни — 1 березня. Початок весни — особливий період для кішок. Саме тому люди вшановують своїх улюбленців у перший день березня.
Кішка — це найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду тварин, твердить, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Вважається, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що вони не вважають цю роботу своїм обов'язком.Святкування дня котів влаштовують для 36 видів цих тварин, які знаходяться поруч з людиною у всіх куточках землі. Кожна кішка має свій особливий характер. Ці тварини вимагають поваги до себе, оскільки відчувають себе рівними з людиною.Всесвітній день котів — це ще один привід попестити свого улюбленого домашнього вихованця, адже всі коти без винятку дуже люблять ласку і тепло. Якщо забезпечити їм комфортне життя, повну турботи і ніжності, тоді кішки обов'язково подарують своїм господарям своє приємне муркотання.



вівторок, 28 лютого 2017 р.

           Знов весна і знов надії!!!

Гарного всім настрою! Нехай весна пробудить добро, тепло,любов і щирість у кожному серці!



субота, 25 лютого 2017 р.

       Ні! Я-жива, я буду вічно жити, 

              я в серці маю те, що не вмирає!

Лариса Косач – геній української літератури, що входить в умовну тріаду Шевченко-Франко-Українка. Її вірші вчать ще змалку, тож здавалось би, що ми знаємо про цю поетесу все. Адже про неї завжди багато говорять, багато пишуть, багато дискутують… Принаймні, однозначно більше, ніж, скажімо, про її маму – ще одну визначну поетесу Олену Пчілку. Та насправді ми зовсім не знаємо Українки. Тож зараз спробуємо трішки пролити світла на життєві таємниці феномену, який можна назвати «Ucrainka incognita»
Мало хто знає, але:
— якби Леся жила в наш час, її б однозначно назвали дитиною індіго.
А, може, вона такою і була? В дитинстві Леся була надзвичайно кмітливою та схоплювала все на льоту. До прикладу, дівчина навчилась читати ще в чотири роки, шестилітньою вона вже майстерно вишивала, а у дев’ять – написала свій перший вірш. Про рівень її розвитку свідчить також і те, що всього у 19 років Українка написала підручник «Стародавня історія східних народів» для своїх сестер. Крім того, поетеса знала 7 мов – українську,французьку, німецьку, англійську, польську, російську та італійську. При чому казала, що французькою спілкується краще, аніж російською. Погодьтесь, що все це – дійсно ознаки геніальності, адже далеко не кожному таке дано.
Cвій псевдонім Лариса Косач запозичила в дядька – Михайла Драгоманова.

Він підписувався як «Українець». А оскільки Леся дуже любила свого дядька і захоплювалась ним, то вирішила в чомусь бути схожою на нього. Псевдонім «Українка» з’явився в 1884 році, коли дівчині було всього тринадцять. Можливо, він був обраний на основі дитячої наївності та палкої любові до дядька, проте в історію Лариса Косач увійшла саме як Українка. А Лесею її лагідно називали в сім’ї, тож не дивно, що тверде «Лариса» вона замінила на тендітне та ніжне «Леся».



середа, 22 лютого 2017 р.

  Нова українська школа:основи стандарту освіти.

Відповідно до річного плану роботи 22 лютого у рамках обласного семінару учителів розвивального навчання проводився семінар методистів ІМЦ, МЦ, ОТГ, відповідальних за початкову освіту та керівників районних методичних об’єднань учителів 3 класу з теми «Нова українська школа: основи стандарту освіти». Метою зібрання було формування готовності учителя початкових класів до роботи в умовах нової української школи.
У роботі брала участь член Всеукраїнської творчої групи з укладання нового Державного стандарту початкової загальної освіти Ірина Старагіна, кандидат психологічних наук, доцент.
Ірина Петрівна акцентувала увагу на основах нової концепції стандарту початкової освіти. Нею була представлена нова модель стандарту, яка базуватиметься на вміннях (практикую), знаннях (розумію) і ставленнях (вірю, прагну, ціную). Актуальними залишаються: компетентнісний, особистісно – зорієнтований, діяльнісний підходи до навчання. Крім того вводяться поняття педагогічного партнерства, проблемного, інтерактивного навчання, інтеграції змісту, формувального оцінювання.
У другій частині семінару учасники опрацьовували питання реформування шкільної освіти на прикладі досвіду впровадження розвивального навчання. У процесі роботи педагогами було задано безліч питань, які стосувалися і Концепції нової української школи, і змісту нових стандартів, і нових програм для початкової школи.
Важливим по завершенню роботи було те, що І. Старагіна проаналізувала ті зміни, які чекають школу І ступеня, на конкретних прикладах продемонструвала зв’язки, взаємозалежності у змісті майбутнього стандарту, окреслила вимоги до нової початкової школи та способи їх реалізації.

Нова школа- новий вчитель!!!

вівторок, 21 лютого 2017 р.

          21 лютого- Міжнародний день рідної мови

       У цей день в усіх навчальних закладах України пишуть
диктанти з метою перевірки рівня знань рідної мови.
У ОІППО також дотримались цієї традиції. У  групі  вихователів ГПД був написаний диктант  Мова нації.
"У всіх народів мова-це засіб спілкування, у нас- це фактор відчуження. Не інтелектуальне надбання століть, не код порозуміння, не першоелемент літератури, а й досі для багатьох ознака націоналізму, сепаратизму, причина конфліктів і моральних травм-сказала Ліна Костенко. Вона переконана в тому, що нації вмирають не від інфаркту-спочатку в них відбирають мову".



вівторок, 14 лютого 2017 р.

ВЕЧІР ВАЛЬСУ

14 лютого 2017 р., в День святого Валентина, в Отинійській ЗОШ І-ІІІ ст.. відбулася конкурсно-розважальна програма «Вальсе, до тебе прагне серце і душа». Вальс – це король балу, символ романтичного кохання. В цей день зал школи перетворився на величну бальну залу. Дівчата у вечірніх сукнях і хлопці в костюмах перетворювали вечір на справжню казку. На таке дійство завітали батьки, друзі, випускники нашої школи, зал як завжди був переповнений глядачами і всі вони чекали на вальс. Конкурсанти продемонстрували найкращу майстерність виконання вальсу: граціозність, вишуканість, легкість, шляхетність, краса. Все це ВАЛЬС!!! Ведучі свята  ознайомили присутніх з історією танцю. На вечорі дебютувало вісім танцювальних колективів. Із захопленням глядачі аплодували танцюристам. Кожна пара була незрівнянною, тож оплески глядачів довго не вщухали після кожного виступу. Журі розподілило танцюристів у різних номінаціях. Ми також були глядачами і вболівальниками.Вітаємо усіх талановитих учасників!!!!






День святого Валентина-це день усіх закоханих!


Любити-це дружити,поважати,прощати! Ми -одна родина. За 3 роки навчились бути рідними, дружніми,турботливими. Ми любим один одного і поважаєм не тільки 14 лютого, а щодня. І сьогодні в день закоханих ми підтвердили це. "Я+ТИ=ДРУЖБА"
Таку назву мала година спілкування в нашому класі.Підсумком було виготовлення стіннівки.Кожен учень не залишився осторонь, а віддав своє щире,добре ,рідне,дружнє серденько!



четвер, 2 лютого 2017 р.

                    Школа-планета толерантності!

Під такою назвою відбулась виховна година в нашому класі. Метою даного заходу було навчити учнів та батьків толерантно ставитись один до одного, до однокласників, до інших людей.
    У ході невимушеної розмови, під час співпраці в групах діти та батьки вчились бути терпимими до інших, з'ясовували,що школа-є планетою толерантності, де співпрацюють різні люди.
 

пʼятниця, 27 січня 2017 р.

             Свято професійної майстерності

   В учителяяк музикадуша
  Немов скрипаль, що так майстерно грає. 
  Він кожен день усе своє життя. 
  Смичком добра серця дітей торкає.
27 січня 2017 року в мистецькому центрі «Світовид» підведено підсумки першого (районного) туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017».
   На святковому дійстві з нагоди урочистого закриття І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2017» вшанували педагогів, що своїми талантом і майстерністю довели: учитель – професія далекої дії, він – майстер, що перетворює сіру буденність на незвіданий шлях до загадкових зірок, він – той, хто веде за собою.

неділя, 22 січня 2017 р.









Не забудьте сьогодні обняти своїх рідних!






10 січня на базі Отинійської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбулась  розколяда. Участь у дійстві взяли різні школи Отинійського куша. Незабутня атмосфера Різдва панувала в залі , а учасники прославляли народження Спасителя.



Дуже цікава колядка! 

Нехай і вам додасть гарного настрою!