Увага! Увага! Спішіть-поспішайте! На наш блог ви завітайте! Щось корисне тут знайдіть й коментарі залишіть!

четвер, 12 січня 2023 р.

«ОПЕРАЦІЯ -СЕРТИФІКАЦІЯ:
що вона означає для мене, як для вчителя початкових класів, які можливості пропонує іншим педагогам»

       Уже 4 рік поспіль триває  проект СЕРТИФІКАЦІЯ і я вчетверте є його учасницею: 3 рази у ролі   освітнього  експерта,  1 раз у ролі вчителя, що сертифікується.     Оскільки я є тренером для вчителів Нової української школи, тому у 2019 році була відібраною і пройшла відповідне навчання освітніх експертів для сертифікації. На наступний рік я вже чітко була переконана, що маю стати на іншу сторону барикад, відчути себе в ролі вчителя, який сертифікується. По-перше, щоб відчути ці емоції зсередини.  По-друге: пройти сертифікацію для мене було –  можливістю  перевірити свої знання, отримати досвід, почути думку незалежних експертів, подивитися на себе очима інших, самоствердитись. Чи було легко… Мабуть, будь-які випробування є викликом самому собі: і чи ти освітній експерт, чи сертифікуєшся, щоразу долаєш певні психологічні бар’єри, виходиш із звичної зони комфорту.

     Тому, мабуть, боячись викликів,  труднощів,  деякі вчителі шукають відмовок.  В першу чергу пам’ятайте:  сертифікація – це поштовх до вдосконалення,  це ще один крок до пізнання себе, до удосконалення своєї роботи , невимірна мотивація до нових звершень та безумовно нові можливості для вас. Будучи тренером я безумовно володіла знаннями нормативних документів, Державного стандарту, Концепції НУШ, володіла інноваційними прийомами, методами, але готуючись до сертифікації все ж прийшлось систематизувати свій досвід,  проаналізувати, самооцінити, визначити сильні і слабкі сторони, покращити , модернізувати  освітні методики , удосконалити свої професійні якості.  Не можу сказати, що було легко, але результат того вартує

     Успішна сертифікація дала мені можливість стати експертом з інституційного аудиту. Вже другий рік я обіймаю посаду заступника директора з навчально-виховної роботи середньої школи і активно із вчителями предметниками впроваджуємо освітню реформу  у базовій школі. Як для мене дуже відрадно і навіть символічно, що планується пілотний проект для вчителів середньої школи: для вчителів української мови, математики.  Якщо буде можливість взяти участь у сертифікації,  як заступнику, то обов’язково я спробую свої сили, неодмінно скористаюсь такою можливістю. 

            Учитель вчиться протягом життя. Ніколи не настане той час, коли ми зможемо заспокоїтись тим, що накопичили досить успішних практик, нових технологій, тощо. Процес вдосконалення педагога неперервний. Сертифікація створює нові можливості для вчителів, які постійно працюють над вдосконаленням, саморозвитком, Сертифікація вчителя – це ключ до успіху у його професійній діяльності, це новий, цікавий досвід, приємне спілкування однодумців. Це можливість сказати собі: « так, я зможу! Я рухаюсь в правильному напрямку! »

     Будучи освітнім експертом  я переконалася, що вчителі НУШ – це, дійсно, «агенти змін», які не просто надають освітні послуги, а й плекають гідне майбутнє України. Це люди, які несуть позитив і радість дітям, готують їх до життя. Ми намагаємося своєю працею наблизити перемогу, гідно тримаючи освітній фронт.

Не бійтеся змін і вірте у власні сили!

Дорога розпочинається тоді, коли нею починаєш іти! А ця дорога-веде до зростання .

Сертифікація — гарна новація, яку обов’язково потрібно спробувати.

Впевнена, що кожен, хто наважився — вже супервчитель.

Не бійтеся нового, а зустрічайте  його із широко відкритими очима. Давайте будемо змінюватися разом з нашими учнями!

Бажаю всім  впевненості та віри у власні сили! Маленьких і великих особистих перемог нам усім , і ,звісно Перемоги для України!Слава Богу! Слава ЗСУ!