Увага! Увага! Спішіть-поспішайте! На наш блог ви завітайте! Щось корисне тут знайдіть й коментарі залишіть!

неділя, 28 березня 2021 р.

Курс «Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми»

Метою МБО "Служба порятунку дітей" є захист дітей від сексуального насильства та експлуатації та допомога постраждалим дітям.

Мультфільм "Таємниця"

Мультфільм "Сусід"


Мультфільм
"Сексуальне насильство в родині"

Мультфільм 
"Безпечна поведінка з незнайомцями"


Мультфільм 
"Розкажи всю правду"

Мультфільм
"Мої правила безпеки" 


Мультфільм
"Безпечні та небезпечні дотики"



Мультфільм
"Розкажи дорослому"






Мультфільм
"Кричи. Біжи, Розкажи"















субота, 27 березня 2021 р.

_

Всеукраїнська акція «Онлайн-читання дитячих письменників
«З книгою у майбутнє»

Таня Стус — автор дитячих книжок, літературний критик, редактор, член журі літературних конкурсів та рейтингів у сфері дитячої літератури, член Асоціації українських письменників читає свою книжку «Рідні люди» у рамках Всеукраїнської акції «Онлайн-читання дитячих письменників «З книгою у майбутнє» до Всеукраїнського тижня дитячого читання — 2021.



Сашко Дерманський — сучасний український письменник, що пише вірші та прозу для дітей, лауреат найпрестижніших літературних рейтингів і премій, таких як «Книга року ВВС», «Коронація слова», «Книга року», «Золотий лелека», автор 14 книжок, 1 аудіокниги та 2



Анастасія Нікуліна — українська письменниця, блоґер, книжковий оглядач, перекладач, лауреат міжнародних літературних премій, організатор творчих інстамарафонів у рамках Всеукраїнської акції «Онлайн-читання дитячих письменників «З книгою у майбутнє» до Всеукраїнського тижня дитячого читання — 2021 читає книжку «Зграя», що стала переможцем премії «Еспресо. Вибір читачів 2019» у категорії «Найкраща книжка для дітей і підлітків» та номінувалася до короткого списку BBC у категорії «Дитяча книга року» у 2018 р.




понеділок, 22 березня 2021 р.

 Навчання протягом життя!

Щасливий той, хто вважає себе щасливим

Дякую Юлія Матвієнко та ED LAB: Платформа Інноваційної Освіти 

за мегапозитивний досвід, чудові фішки та прекрасний настрій.

У рамках міжнародного проекту POSITIVE DAY



середа, 17 березня 2021 р.

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

Встигати за світом: чому важливо вчитись упродовж життя

 Уперше поняття “навчання впродовж життя” (“lifetime learning”) з’явилось у роботах британських учених на початку ХХ століття. А вже наприкінці 90-х Європейський Парламент і Рада Європи взяли цю концепцію за основу нової освітньої політики, щоб допомогти майбутнім фахівцям навчитися підлаштовуватися до умов змінного ринку праці.

Це означає, що навчання не може закінчитися після випускного. Натомість, якщо професії майбутнього зазнають змін, працівник, який готовий швидко вчитися, завжди буде конкурентоспроможним.

Саме з цих причин ідея навчання впродовж життя входить до ключових компетентностей, визначених у законі “Про освіту”, яким керується НУШ. Тепер навчання потрібне не лише, щоб знати, але й щоб вміти знайти необхідні знання і знати, як вчитись.

Крім того, аби учні краще навчилися адаптуватися до змін та були затребуваними за будь-яких умов, освітня реформа змінює сам підхід до навичок. Серед важливих компетентностей, яких тепер мають навчити у школі: підприємницька, соціальна та громадянська. Зараз і в майбутньому здатність вирішувати проблеми, вміння генерувати ідеї та втілювати їх, критичне мислення, здатність співпрацювати, попереджувати і розв’язувати конфлікти, знати про свої права та обов’язки і вміння підлаштовуватись під зовнішні фактори – просто необхідні.

Через діджиталізацію змінився і підхід до необхідних навичок у точних науках – окреме місце посідає інформаційно-цифрова компетентність, тобто навички в технологіях та інженерії. Адже зараз діти майже від початку оточені ґаджетами і часто знають, як ними користуватися краще за дорослих.

Чому ці освітні зміни важливі? Світ – не сталий, і вміти вчитись нового – перевага будь-якої людини. Стара система освіти була більш зосереджена на знаннях заради знань. НУШ же фокусується на “м’яких навичках”, які допомагають у реальному житті.

Тому завдання школи – формувати в дітей бажання вчитись та прагнення до самоосвіти, яке буде їй у пригоді впродовж усього життя. Розв’язання такого завдання, натомість, вимагає постійного професійного розвитку педагога.

Школа – не єдине місце, де можна отримати знання чи навички. Батьки можуть першими показати приклад: пройти онлайн-курс, дивитись навчальні відео на YouTube, читати професійну літературу. Покажіть дитині, що вам цікаво, розкажіть, чому це корисно для вашого кар’єрного зростання. “Stay hungry, stay foolish!”, – закликав у далекому 2005 році у відомій промові перед випускниками Стенфорду Стів Джобс. Залишайтесь голодними, залишайтесь дурними. Вчіться все життя і тоді зможете досягти успіху.



 

Однією із професійних компетентностей учителя є здатність до навчання впродовж життя.


пʼятниця, 5 березня 2021 р.

 

Посилання на Типові освітні програми

  https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-1-4-klas/2019/11/1-2-dodatki.pdf


Посилання на Модельні освітні програми

  https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-1-4-klas/2019/11/1-2-dodatki.pdf  

  http://www.makariv-lyceum.edukit.kiev.ua/nush/modeljna_navchaljna_programa_dlya_3_klasu_nush/

 

четвер, 4 березня 2021 р.

Актуально. Інституційний аудит.

04 березня 2021 року управлінням Державної служби в Івано-Франківській області проведено онлайн-конференцію для експертів Івано-Франківської області на тему: «Оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти під час проведення інституційного аудиту».

💻На конференції начальником відділу початкової освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Валентиною БОБИР закцентовано увагу експертів на змінах в методиці, інструментарії та формах, що складаються за результатами інституційного аудиту.


☝️Оновлені матеріали допоможуть експертам грунтовніше підготуватися до оцінювання освітніх та управлінських процесів закладів освіти.