Увага! Увага! Спішіть-поспішайте! На наш блог ви завітайте! Щось корисне тут знайдіть й коментарі залишіть!

середа, 15 грудня 2021 р.

четвер, 6 травня 2021 р.

 Вчитель-вічний учень....



https://school.steamtrain.com.ua/wpm/vidkryti-vebinary/steam-osvita-yak-skladova-vnutrishnoyi-systemy-zabezpechennya-yakosti-osvity/


пʼятниця, 23 квітня 2021 р.

пʼятниця, 2 квітня 2021 р.

 Вебінар " Як зробити освіту у громаді успішною"

Спікери:

Мандзій Любомира Степанівна — українська наукова працівниця, державна службовиця, тимчасова виконувачка обов'язків міністра освіти і науки України з 25 березня до 25 червня 2020 року Кандидат політичних наук, заступник мінісстра освіти та науки України.

Піпа Наталія Романівнаекретар Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій; Заступник співголови групи з міжпарламентських зв'язків з Італійською республікоюю

Віктор Євстахович Кімакович, директор Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА

Тетяна Голдунчолює відділ освіти Пустомитівської РДА


четвер, 1 квітня 2021 р.

Долучаюсь  до  конференції «STEM – світ інноваційних можливостей.Формування освітнього STEM -середовища»






неділя, 28 березня 2021 р.

Курс «Попередження, виявлення та реагування у випадку сексуального насильства над дітьми»

Метою МБО "Служба порятунку дітей" є захист дітей від сексуального насильства та експлуатації та допомога постраждалим дітям.

Мультфільм "Таємниця"

Мультфільм "Сусід"


Мультфільм
"Сексуальне насильство в родині"

Мультфільм 
"Безпечна поведінка з незнайомцями"


Мультфільм 
"Розкажи всю правду"

Мультфільм
"Мої правила безпеки" 


Мультфільм
"Безпечні та небезпечні дотики"



Мультфільм
"Розкажи дорослому"






Мультфільм
"Кричи. Біжи, Розкажи"















субота, 27 березня 2021 р.

_

Всеукраїнська акція «Онлайн-читання дитячих письменників
«З книгою у майбутнє»

Таня Стус — автор дитячих книжок, літературний критик, редактор, член журі літературних конкурсів та рейтингів у сфері дитячої літератури, член Асоціації українських письменників читає свою книжку «Рідні люди» у рамках Всеукраїнської акції «Онлайн-читання дитячих письменників «З книгою у майбутнє» до Всеукраїнського тижня дитячого читання — 2021.



Сашко Дерманський — сучасний український письменник, що пише вірші та прозу для дітей, лауреат найпрестижніших літературних рейтингів і премій, таких як «Книга року ВВС», «Коронація слова», «Книга року», «Золотий лелека», автор 14 книжок, 1 аудіокниги та 2



Анастасія Нікуліна — українська письменниця, блоґер, книжковий оглядач, перекладач, лауреат міжнародних літературних премій, організатор творчих інстамарафонів у рамках Всеукраїнської акції «Онлайн-читання дитячих письменників «З книгою у майбутнє» до Всеукраїнського тижня дитячого читання — 2021 читає книжку «Зграя», що стала переможцем премії «Еспресо. Вибір читачів 2019» у категорії «Найкраща книжка для дітей і підлітків» та номінувалася до короткого списку BBC у категорії «Дитяча книга року» у 2018 р.




понеділок, 22 березня 2021 р.

 Навчання протягом життя!

Щасливий той, хто вважає себе щасливим

Дякую Юлія Матвієнко та ED LAB: Платформа Інноваційної Освіти 

за мегапозитивний досвід, чудові фішки та прекрасний настрій.

У рамках міжнародного проекту POSITIVE DAY



середа, 17 березня 2021 р.

пʼятниця, 12 березня 2021 р.

Встигати за світом: чому важливо вчитись упродовж життя

 Уперше поняття “навчання впродовж життя” (“lifetime learning”) з’явилось у роботах британських учених на початку ХХ століття. А вже наприкінці 90-х Європейський Парламент і Рада Європи взяли цю концепцію за основу нової освітньої політики, щоб допомогти майбутнім фахівцям навчитися підлаштовуватися до умов змінного ринку праці.

Це означає, що навчання не може закінчитися після випускного. Натомість, якщо професії майбутнього зазнають змін, працівник, який готовий швидко вчитися, завжди буде конкурентоспроможним.

Саме з цих причин ідея навчання впродовж життя входить до ключових компетентностей, визначених у законі “Про освіту”, яким керується НУШ. Тепер навчання потрібне не лише, щоб знати, але й щоб вміти знайти необхідні знання і знати, як вчитись.

Крім того, аби учні краще навчилися адаптуватися до змін та були затребуваними за будь-яких умов, освітня реформа змінює сам підхід до навичок. Серед важливих компетентностей, яких тепер мають навчити у школі: підприємницька, соціальна та громадянська. Зараз і в майбутньому здатність вирішувати проблеми, вміння генерувати ідеї та втілювати їх, критичне мислення, здатність співпрацювати, попереджувати і розв’язувати конфлікти, знати про свої права та обов’язки і вміння підлаштовуватись під зовнішні фактори – просто необхідні.

Через діджиталізацію змінився і підхід до необхідних навичок у точних науках – окреме місце посідає інформаційно-цифрова компетентність, тобто навички в технологіях та інженерії. Адже зараз діти майже від початку оточені ґаджетами і часто знають, як ними користуватися краще за дорослих.

Чому ці освітні зміни важливі? Світ – не сталий, і вміти вчитись нового – перевага будь-якої людини. Стара система освіти була більш зосереджена на знаннях заради знань. НУШ же фокусується на “м’яких навичках”, які допомагають у реальному житті.

Тому завдання школи – формувати в дітей бажання вчитись та прагнення до самоосвіти, яке буде їй у пригоді впродовж усього життя. Розв’язання такого завдання, натомість, вимагає постійного професійного розвитку педагога.

Школа – не єдине місце, де можна отримати знання чи навички. Батьки можуть першими показати приклад: пройти онлайн-курс, дивитись навчальні відео на YouTube, читати професійну літературу. Покажіть дитині, що вам цікаво, розкажіть, чому це корисно для вашого кар’єрного зростання. “Stay hungry, stay foolish!”, – закликав у далекому 2005 році у відомій промові перед випускниками Стенфорду Стів Джобс. Залишайтесь голодними, залишайтесь дурними. Вчіться все життя і тоді зможете досягти успіху.



 

Однією із професійних компетентностей учителя є здатність до навчання впродовж життя.


пʼятниця, 5 березня 2021 р.

 

Посилання на Типові освітні програми

  https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-1-4-klas/2019/11/1-2-dodatki.pdf


Посилання на Модельні освітні програми

  https://mon.gov.ua/storage/app/media/zagalna%20serednya/programy-1-4-klas/2019/11/1-2-dodatki.pdf  

  http://www.makariv-lyceum.edukit.kiev.ua/nush/modeljna_navchaljna_programa_dlya_3_klasu_nush/

 

четвер, 4 березня 2021 р.

Актуально. Інституційний аудит.

04 березня 2021 року управлінням Державної служби в Івано-Франківській області проведено онлайн-конференцію для експертів Івано-Франківської області на тему: «Оцінювання освітніх і управлінських процесів закладу загальної середньої освіти під час проведення інституційного аудиту».

💻На конференції начальником відділу початкової освіти управління роботи із закладами загальної середньої та дошкільної освіти департаменту інституційного аудиту Валентиною БОБИР закцентовано увагу експертів на змінах в методиці, інструментарії та формах, що складаються за результатами інституційного аудиту.


☝️Оновлені матеріали допоможуть експертам грунтовніше підготуватися до оцінювання освітніх та управлінських процесів закладів освіти.






вівторок, 23 лютого 2021 р.

 Актуально. Дистанційне навчання....

Роздуми.Факти.Судження.

Дистанційне навчання — сукупність сучасних[коли?] технологій, що забезпечують доставку інформації в інтерактивному режимі за допомогою використання ІКТ (інформаційно-комунікаційних технологій) від тих, хто навчає (викладачів, визначних постатей у певних галузях науки, політиків), до тих, хто навчається (студентів чи слухачів). Застосовується під час підготовки як у середніх загальноосвітніх школах і ЗВО, так і в бізнес-школах. Основними принципами дистанційного навчання є інтерактивна взаємодія у процесі роботи, надання студентам можливості самостійного освоєння досліджуваного матеріалу, а також консультаційний супровід у процесі дослідницької діяльності. Дає змогу навчатися на відстані, за допомогою диспутів експертів із кількох країн, за відсутності викладача. Основну роль у здійсненні дистанційного навчання відіграють сучасні інформаційні технології.

В Україні дистанційна форма освіти впроваджується вже понад десять років. Відправною точкою можна вважати 2002 рік, коли Міністерством освіти і науки України був запроваджений експеримент з дистанційного навчання. Однією з можливостей, яку відкрила перед системою освіти і суспільством загалом впровадження дистанційної освіти була перша затверджена Кабінетом Міністрів України Програма розвитку системи дистанційного навчання 2004-2006 р. (постанова КМУ від 23.09.2003 р. № 1494 [8].). На виконання програми було розроблене перше Положення про дистанційне навчання, затверджене наказом Міністерства освіти і науки України від 21.01.2004 № 40. З розвитком технологій у 2013 році затверджується нове Положення про дистанційне навчання.

Перший заклад загальної середньої освіти в Україні, який отримав ліцензію на провадження освітньої діяльності без очного формату став Центр освіти «Дистанційна школа «Оптіма» [9].

На сьогодні порядок організації та запровадження дистанційного навчання визначено Положенням про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 08.09.2020 № 1115 [10].

У 2019-2020 навчальному році функціонувало 182 школи, в яких, зокрема, були учні на дистанційній формі навчання. На тепер за оперативною інформацією місцевих органів у сфері освіти таких шкіл уже 233. Серед них – 185 закладів загальної середньої освіти комунальної форми власності та 48 – приватної. 19 шкіл приватної форми власності здійснюють навчання тільки за дистанційною формою.



субота, 6 лютого 2021 р.

Корисне дозвілля

 https://learningapps.org/watch?v=p8kj0qsna21&fbclid=IwAR3ga2lXb0ciUFuKQdfBWDmUBpjUvlO56pNIf1qZ9piiAlWWAO8s-Nzb7tU

https://art-shop.com.ua/trainers/matematychnyj-trenazher-mnozhennya-vid-1-do-5?fbclid=IwAR27S26GSRFSOLHZsLzggwNfOajsgKbSaTXjSUufUkeZkDM5CjBL82cYCWM


середа, 3 лютого 2021 р.

«Web-STEM-школа — 2021»

 5 днів інтенсивного онлайн-навчання на платформі Українського проєкту «Якість освіти». Понад шістдесят спікерів поділяться своїми ідеями, досвідом і готовими кейсами методичних матеріалів.

Програми в усіх школах ті самі, підручники однакові, але школи різні, тому що різні вчителі. Школа — це передусім учитель!

В.О.Сухомлинський



пʼятниця, 22 січня 2021 р.

Освітня кав'ярня з Інною Большаковою

Дистанційне навчання: відстань в один клік

 Найкращі історії розповідають за чашкою кави.




четвер, 21 січня 2021 р.

 Вчитель-вічний учень

Професійне зростання.



 Поповнюю скарбницю своїх знань

 Долучаюсь до Інтернет-марафону 
КОМПЛЕКСНЕ РІШЕННЯ:
кейс для вчителів початкової школи

9 освітніх вебінарів    21-22 січня











понеділок, 18 січня 2021 р.

Вчитель-вічний учень. Навчання протягом життя

ІНТЕРАКТИВНА ШКОЛА ТВОРЧОГО ВЧИТЕЛЯ 18-23 січня

День1

Ефект "довгого хвоста". Приводи для роздумів

Цікаве спілкування з Ігорем Хворостяним та Інною Большаковою



-Книга для сучасних дітей
-Свобода вибору для учня

-Можлвість диференціації

Зміст підручника 7 розділів.

Дотримується раціональний та прагматичний підхід


-


пʼятниця, 15 січня 2021 р.

 Школа-колиска, що має виплекати свідомого громадянина, здатного дотримуватися норм, правил, бути патріотом. Сучасна школа вже не така, як була колись.

Час летить непомітно. А коли в компанії приємного товариства, то проходить, мабуть вдвічі швидше. Не встигла оглянутись, а вже кінець робочого тижня і завершення неймовірного навчання.

 Кожен з нас вирішує у який бік рухатися: стояти на місці чи йти вперед, ведучи за собою інших..

 Саме таке відчуття з'явилося у мене вже на першій хвилині нашого навчання. Команда професіоналів, знаючих свою справу, компетентних та амбітних мотивували кожного з нас своїм рівнем, своїм прикладом. Завдяки тому великому бажанню лекторів поділитись своїм напрацьованим досвідом - ми змогли оволодіти компетентностями, необхідними освітнім експертам. Незрозумілі терміни, напрями, вимоги, індикатори, слова- маркери, форми спостережень, перехресні таблиці,  математичні підрахунки, нормативно- правові документи.. Здавалось не справимось. Високий професіоналізм лекторів, продуманий зміст, цікавий та доступний матеріал вкотре довели, сучасна школа потребує рекомендацій фахівців щодо вдосконалення своєї діяльності задля майбутнього наших учнів, освіти загалом , майбутнього нашої країни.

 Не можу не подякувати за яскравий приклад дотримання академічної доброчесності, який продемонстрував Тепчук І.І. Я приємно вражена і зворушена..

Від імені усіх слухачів щиро дякую Державній службі якості освіти у Івано- Франківській області за можливість  йти вперед за вами, зростати.




вівторок, 12 січня 2021 р.

 Професійне зростання....
Всеукраїнська онлайн конференція

 "Результативна початкова освіта"

Цікава,змістовна, доступна та актуальна інформація.


https://www.youtube.com/watch?v=fVmjC1xvJCc&feature=youtu.be












Пожинаю плоди  самоосвітнього 2020 року

Крутезний польсько-український освітній проєкт "Барви навчання".

Новий досвід, практичні навички, компетентності..